انتقال دامنه

۱- لطفا ابتدا مطابق با آموزش زیر اقدام به ویرایش رابط نمایندگی دامنه نماید.

تغییر رابط نمایندگی دامنه ir: با توجه به سیاست نیک برای مدیریت دامنه ها توسط نمایندگان معتبر نیک، رابطی برای هر دامنه ملی (ir, co.ir, net.ir و غیره) به نام رابط نمایندگی ایجاد شده است که دسترسی نماینده را جهت مدیریت دامنه های ملی ایجاد خواهد کرد.

با توجه به این توضیحات، در صورتی که دامنه ای توسط نماینده ای به ثبت نرسیده باشد، جهت انتقال آن دامنه به نماینده دیگر نیک، بایستی رابط نمایندگی دامنه را با استفاده از آموزش زیر بر روی نماینده جدید تعریف کنید تا دسترسی های لازم ایجاد شود.

لازم به توضیح است، با توجه به قوانین نیک نمایندگان ملزم به ارایه دسترسی به تغییرات رابط های دامنه از طریق پرتال نماینده هستند. بنابراین شما می توانید از طریق آن پرتال تغییر رابط نمایندگی دامین را به راحتی مدیریت نمایید. برای این منظور با نماینده خود در تماس باشید.

 

نحوه تغییر رابط نمایندگی دامنه ir یا ملی در نیک

۱) به شناسه کاربری خود در نیک وارد شوید. 

۲) از طریق منوی دامنه های من بر روی نام دامنه مورد نظر خود کلیک کنید و یا با استفاده از قسمت جستجو نام دامنه، دامنه خود را بیابید.

۳) در قسمت رابط ها، بر روی دکمه تغییر رابط ها کلیک کنید.

۴) در بخش نماینده، گزینه شناسه و یا شماره قرارداد را انتخاب کرده و سپس در باکس روبروی آن،شناسه کاربری را که عبارت داخل پرانتز ( da362-irnic ) می باشد را قرار دهید.

۵) توافقنامه نیک را مطالعه فرمایید و سپس با انتخاب بله، قبول دارم بر روی دکمه اعمال کلیک کنید و بدین شکل رابط نمایندگی دامنه تغییر خواهد کرد.

 

۲- سپس وارد حساب کاربری خود در آراکس سرور شوید و سپس از منوی دامنه ها زیر منوی "انتقال دامنه به ما" در فیلد دامنه، دامنه ای که میخواهید انتقال دهید را وارد نمایید و سپس در فیلد کد انتقال عبارت resellertransfer قرار دهید و سپس سفارش خود را ثبت نمایید

  • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش ساخت شناسه ایرنیک

در این آموزش نحوه ساخت شناسه ایرنیک شخص حقیقی یا کاربر معمولی را در سایت nic.ir به شما آموزش می...

نحوه ورود به کنترل پنل ایرنیک

 ابتدا وارد وب سایت nic.ir شوید ۱) به صفحه ورود شناسه کاربری ایرنیک وارد شوید.     ۲) در...